Через помилку Google в Японії пропав інтернет

Хочете побачити наслідки через відсутність інтернету в розвиненій країні? Ось, будь ласка: в Японії «приліг» інтернет на 8 хвилин через Google. За ці 8 хвилин призупинили роботу залізнична компанія East Japan Railway, мережа банківських установ, Resona Bank, Saitama Resona Bank і Kinki Osaka Bank, а також сервіси Switch і Wii U.

Все це сталося через помилку Google. 25 серпня сервери Google запустили процедуру BGP-перехоплення. Ця процедура запускається коли в таблицях маршрутизації відбуваються помилки, і провайдер підсовує IP-адреси чужих мереж.

Ось це і сталося з Google, компанія помилково почала роздавати «айпішники» мереж японських операторів. Все привело до того, що оператор Verizon перенаправив весь трафік призначений японцям на сервера Google.

«Ми вислали невірну інформацію для мережі і як результат, утворилася проблема. Ми модифікували інформацію на вірну протягом восьми хвилин. Ми приносимо вибачення за незручності» – так виглядало офіційне вибачення з боку компанії.

Така маленька помилка змусила Міністерство внутрішніх справ ініціювати розслідування з приводу відключення інтернету в країні. Погодьтеся, фраза «В Японії вимкнули інтернет» звучить досить смішно.

Категорії: World