Під водою вчені знайшли новий континент – Зеаландію

Група австралійських та новозеландських геологів у ході дослідження дійшли висновку, що на Землі є ще один континент – Зеаландія, площею близько 4,9 мільйона кілометрів.

Детальний звіт опублікували на сайті Геологічного товариства Америки.

Останні два десятиліття вчені досліджували геолого-геофізичні дані окремого фрагменту у земній корі у південно-західній частині Тихого океану. За площею він більше території Індії, та був частиною суперконтиненту Гондвани.
zealand
Геологи дійшли висновку, що Нова Зеландія та Нова Каледонія – не ізольовані острівні ланцюги, а фрагмент частково зануреного континенту.

На сьогоднішній день 94% Зеаландії перебуває під водою. Це є результатом витончення земної кори під час попереднього суперконтинентального розпаду і подальшої ізостатичної рівноваги.

“Використовувані в даний час конвенції та визначення континентальної кори, континентів і мікроконтинентів не вимагають модифікації для визначення Зеаландії”, – уточнюється у звіті.

Вчені зазначають, що це не раптове відкриття, а поступове усвідомлення: “10 років тому ми не мали накопичених даних або впевненості в інтерпретації, зраз ці дані є”.
zealand

Категорії: World