Мікроби прожили в «марсіанських» умовах три тижні

Астробіологи з філії університету Арканзасу, розташованого в американському місті Фаеттевіль, закінчили експеримент, в ході якого довели, що деякі мікроорганізми цілком могли б жити і на Марсі.

«Мікроорганізми, які називаються метаногенами, обходяться без кисню і не потребують фотосинтезу, тому, в теорії, могли б пристосуватися і до непростих умов Червоної планети», – опубліковано в результатах досліджень.

Метаногени виробляють метан, на Марсі теж виявили метан, тому є ймовірність, що його наявність – теж справа рук мікроорганізмів. Вчені вирішили, що ультрафіолетове випромінювання Марса вб’є метаногенів, а ось під поверхнею планети у них напевно щось могло б і вийти.

Для того щоб все перевірити, вони почали експеримент, в ході якого вирощені мікроби поміщалися в умови, максимально наближені до марсіанських. Слабкі вмирали вже через три дні, найстійкішим вдавалося протриматися в «марсіанських» пробірках до трьох тижнів.

methanogens

Досліди проводилися цілий рік, а тепер, коли стали відомі результати досліджень, з’явилася нова надія на те, що життя на Марсі все-таки існує. Але навіть якщо і немає, було б цікаво відправити її туди з новим марсіанським зондом.

Категорії: World

Теги: