NASA вирішили відмовитись від МКС і зосередитись на Марсі

Керівництво американського аерокосмічного агентства NASA заявило про необхідність скорочення фінансування Міжнародної космічної станції до 2024 року і перенаправлення цих коштів на розробку програм з підготовки людини на Марс.

«МКС для NASA – дуже серйозне питання. Ми збираємося продовжити фінансування її роботи до 2024 року, після чого почнемо перенаправляти ці кошти на підготовку пілотованого польоту на Марс», – прокоментувала головний науковий співробітник агентства Еллен Стофен.

Припинення фінансування станції з боку США може означати її кінець, тому сценарії її списання опрацьовуються вже зараз. Так, відповідно до одного з варіантів, МКС можна буде поховати на так званому цвинтарі космічних кораблів – віддалених водах Тихого океану. На тутешньому дні спочиває чимало затоплених відпрацьованих космічних апаратів, ступенів ракет і інших уламків, що не згоріли в атмосфері.

«МКС величезна. Розміром з футбольне поле, тому найбільш вірогідним сценарієм буде її занурення у води Тихого океану », – каже Стофен.

Є і ще один варіант. Після припинення державного фінансування МКС можна буде віддати чи продати приватній компанії (або відразу декільком компаніям), яка буде використовувати її для комерційних польотів.

Крім того, слід пам’ятати, що МКС належить відразу декільком країнам, що її створювали, тому можливий варіант, коли від використання можуть відмовитися тільки США і станція продовжить самостійну роботу без модулів американського аерокосмічного агентства.

Міжнародна космічна станція стала експлуатуватися з 20 листопада 1998 року. Вона являє собою багатоцільовий дослідницький космічний комплекс. У проекті МКС беруть участь 14 країн: США, Франція, Іспанія, Італія, Бельгія, Росія, Німеччина, Данія, Швейцарія, Швеція, Нідерланди, Норвегія, Японія та Канада.

Категорії: World

Теги: ,