Американські вчені створили м’якого робота

З 29 травня по 3 червня в Сінгапурі проходить міжнародна конференція з робототехніки та автоматизації. І в рамках цього заходу вчені з США представили практично повністю м’якого робота. Їх винахід має 4 кінцівки і, як стверджують самі творці, може бути корисно поліцейським і рятувальникам.

За розробку відповідають співробітники Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Сам робот повністю надрукований на 3D-принтері. Корпус і кінцівки м’якого робота легко гнуться, що дозволяє йому проникати у важкодоступні місця. Але це не найголовніше: завдяки особливостям конструкції новий роботизований механізм здатний долати перешкоди і пересуватися по піску, гальці, камінню і похилих поверхнях.

маніпулятори мякого робота

мякий робот

Сам рух відбувається завдяки насосу, який перекачує повітря в камерах, розташованих в кінцівках апарату. Коли одна нога наповнена повітрям, а інші – ні, то надута нога згинається. І навпаки, розгинається при відкачуванні повітря в сусідні камери. Самі «лапки» чимось нагадують гармошку і можуть вільно складатися для подолання вузьких місць. Поки що робот з’єднаний з панеллю керування і зовнішнім насосом, але в майбутньому винахідники планують зменшити розміри механізму і забезпечити його батареєю і вбудованою системою мікронасосів, що дасть роботу велику автономність і надасть можливість вільного переміщення. Тестові випробування м’якого робота ви можете побачити на демонстраційному відеоролику, розташованому нижче.

Категорії: World

Теги: ,,,