Астрономи виявили атмосферу навколо схожої на Землю планети

Астрономи виявили атмосферу навколо схожої на Землю планети, відомої як GJ 1132b. Небесне тіло Gliese 1132 b — екзопланета, яка знаходиться на відстані 39 світлових років від Землі. GJ тисячу сто тридцять дві b була відкрита в 2015 році. Вона має діаметр приблизно на 20% більше, ніж у Землі, а її маса оцінюється в 1,6 маси Землі.

«Виявлення атмосфери навколо GJ 1132b — це перший випадок, коли ми підтвердили наявність атмосфери у планети, схожої на Землю, за межами Сонячної системи», — сказав провідний дослідник університету Кіла в Великобританії Джон Саутворт.

До цього вченим вдавалося знайти атмосферу тільки на екзопланетах, які були більш ніж у вісім разів масивніше Землі, а також на газових гігантах, подібних Юпітеру.

Вчені змогли отримати дані про атмосферу невеликої GJ 1132b за допомогою наземного 2,2 метрового телескопа в обсерваторії Ла-Сілла в Чилі. Не дивлячись на те, що на планеті виявлена атмосфера, вона є «значно гарячіша і трохи більше, ніж Земля, тому основне припущення полягає в тому, що вона є водним світом з атмосферою з гарячого пара».

Джерело: Astronomical Journal.

Категорії: World

Теги: