У Китаї фабрика використовуючи роботів стала ефективніше на 250%

Що буде якщо світ масово почне переходити на роботизовану техніку? У Китаї вже є відповідь на це питання і цифри вражають з одного боку, і лякають одночасно, як би люди не стали обслуговуючим персоналом для машин.

Changying Precision Technology Company – компанія, що займається складанням телефонів скоротила свій штат співробітників та замінила їх роботами. Було 650 осіб, стало 60. Продуктивність виробництва зросла на 250%, а ступінь бракованих товарів знизився на 80%.

В майбутньому глава компанії планує зменшити кількість персоналу до 20 осіб.

Вчені з Оксфордського інституту проаналізували потенціал робототехніки і склали список професій, які незабаром можуть бути під загрозою: Каменярі, фінансові аналітики, податкові експерти і колектори, м’ясники, продавці роздрібних мереж, геологи, швачки, бухгалтери, кредитні інспектори, касири, брокери, молодші кухарі та навіть співробітники кол центрів.

Китайські роботи

Якщо раніше ми заспокоювали себе думкою про те, що прихід робототехніки не особливо вплине на живий персонал, адже комусь же треба обслуговувати роботів, то зараз все виглядає не так вже райдужно для людей, які звикли заробляти ручною працею або точними математичними науками.

Досвід китайської фабрики ще раз доводить важливість інтелектуальної праці – його роботами замінити буде складно. Креативити і викручуватися зі складних ситуацій роботи ще не навчилися, на щастя.

Категорії: World

Теги: