Нова загадка інтернету: чому птахи водять хоровод навколо мертвого кота?

Дуже дивне видовище, коли десяток птахів влаштовує ритуальну ходу навколо загиблої тварини. Як видно, на дорозі лежить мертвий кіт, а повз ритмічно розгулюють індички, замкнувши коло.

Навіщо птиці так роблять? З таким питанням журналісти звернулися до фахівця, ось що відповів Алан Кракауер, біолог з Університету Каліфорнії.

Іноді тварини, які знаходяться в харчовому ланцюгу нижче хижаків, наближаються до них. Це небезпечно, але в деяких випадках це рятує потенційну здобич. Подібний «огляд» може налякати хижака, а заодно тварина може привернути увагу родичів. Фахівець відзначив, що одного разу спостерігав подібну ситуацію з койотом.

Взагалі, індички побоюються котів, тому що вони нападають на пташенят. Можливо, коли вони побачили кота на дорозі, то їм стало цікаво, що з ним. Але потрібно врахувати, що ці птахи зазвичай не їдять мертвих тварин, не схоже, що це якийсь танець перед поїданням здобичі.

Інший експерт по птахам зазначив, що для птахів така поведінка нетипова, вони не повинні ходити один за одним. Хоча індички не відрізняються особливою кмітливістю і точно слідують за ватажком, куди він – туди і вони, раз він йде на відстані від кота, значить, і інші повторюють цю дію.

Хотілося б дізнатися, як довго вони ходять навколо кота і коли все це припиниться? Може, вони чекають, поки прокинеться кіт?

Категорії: World