UBER зламали і вкрали дані 57 мільйонів користувачів

Керівництво UBER заявило, що зловмисники вкрали особисті дані 57 мільйонів людей, водіїв і пасажирів. Найголовніше, що трапилося це в 2016 році. Коли компанія дізналася про цей інцидент – не відомо. З огляду на той факт, що інформація була оприлюднена тільки зараз, або самі недавно дізналися, чи довго приховували цей факт.

«Нічого з цього не повинно було статися, і я не буду виправдовуватися за це», – сказав Дара Хосровшахі, нинішній глава компанії Uber, – «Хоча я не можу стерти минуле, я можу поручитися від імені кожного співробітника Uber, що ми робимо висновки з наших помилок».

Які дані могли дістати зловмисники? Дані про пересування користувачів, номери телефонів, e-mail і дані кредитних карт. У UBER стверджують, що дані про переміщення пасажирів не вкрали, номери соціального страхування водіїв теж, а ось 600 000 номерів ліцензій водіїв загублені.

Уявіть собі цінність цієї інформації, коли вона охоплює 57 мільйонів громадян. Вартість такого масиву даних десь в «даркнеті» важко уявити, а ще страшніше уявити, як цю інформацію могли б використовувати хакери в своїх цілях, адже подібні великомасштабні заходи виконуються не завжди і в першу чергу не заради грошей. Ситуація розслідується.

За деякими даними, представники UBER вже платили 100 000 доларів хакерам за те, щоб ті мовчали та не «роздмухували» інфопривід і нібито, просили видалити ці дані. Цікаво, за що більше влетить UBER: за втрату даних або за спробу це приховати?

Категорії: World

Теги: ,