Астероїд Ultima Thule виявився пласким

Найвіддаленіший об’єкт Сонячної системи астероїд Ultima Thule, виявився не сферичним, а пласким. Команда New Horizons дійшла такого висновку, після обробки 14 нових зображень об’єкта, зроблених камерою LORRI на початку 2019 року.

Аналіз зображень показав, що форма більш пласка і не схожа на сферичну форму сніговика, як вважалося раніше: перший чіткий знімок Ultima Thule.

Подібні об’єкти, за словами дослідників, раніше не спостерігалися у Сонячній Системі, вони дозволять побудувати нові теорії формування планет у сонячній системі.


Ця анімація зображує модель фігури Ultima Thule, створену науковою групою New Horizons, на основі аналізу всіх попередніх зображень, відправлених на Землю. Перша половина відео імітує погляд з космічного апарату New Horizons, коли він наближався до Ultima Thule і має форму «сніговика».

Потім об’єкт повертається в бік, що ілюструє те, що New Horizons могли б побачити, якщо б її камери зробили фото через кілька хвилин після прольоту. Хоча цього не відбулось, але учені мали змогу зібрати зразки цього погляду, щоб можна було принаймні частково підтвердити цю теорію.

Досі існує значна невизначеність у розмірах, але тепер ясно, що Ultima виглядає більше як млинчик, ніж сфера.

Категорії: World

Теги: ,,