Загадкова велика хвиля у атмосфері Венери

Орбітальний дослідницький зонд “Акацукі”, що вийшов на орбіту Венери в кінці 2015 року призначений для досліджень атмосфери планети, досить довго фіксував дивне явище – величезну хвилю у атмосфері Венери.

Hi-news повідомляє, що велика аномалія спостерігалася на висоті близько шістдесяти кілометрів над поверхнею планети. Виглядала вона як велика дуга, довжина якої складала приблизно десять тисяч кілометрів. Не рухаючись з місця, навіть не дивлячись на сильні вітри, вона протрималася досить довго, а зникла лише через кілька тижнів спостережень.

Вчені з японського аерокосмічного агентства зацікавилися тим, що сталося, почали вивчати отримані дані і чекати можливого повернення небесного «коромисла» над поверхнею Венери.

Сучасні дослідження показують, що стаціонарні гравітаційні хвилі цілком можуть досягати подібних розмірів, але те, що ми спостерігали над поверхнею Венери, є, можливо, найбільшим з усіх коли-небудь помічених в Сонячній системі, – говорить астроном Макото Тагучі.

p6buyuwwg2jmc1maqg2n

Японські дослідники вважають, що поява цієї гігантської хвилі в атмосфері планети відбулося в результаті взаємодії її нижніх шарів з ландшафтом – в місці, де спостерігалося явище, є багато гір.

Категорії: World

Теги: