Як ведуть себе восьминоги після вживання екстазі

Біологи провели експеримент з двоплямистими каліфорнійськими восьминогами та вияснили, як вони будуть реагують на вживання екстазі.

Восьминоги зазвичай поводяться приховано та асоціально, вони рідко виходять на контакт із родичами свого виду. Вчені припустили, що в разі, якщо і в нервовій системі восьминога є ділянка зв’язування з MDMA, його соціальність після вживання наркотику має підвищитися.

В ході експерименту самця восьминога помістили в трикамерний акваріум на 30 хвилин: восьминог перебував в центральній частині, а з боків від нього був або новий предмет, або інший незнайомий восьминіг.
Figure 3 - CURRENT-BIOLOGY-D-18-00655
Вчені з’ясували, що з самкою піддослідний проводив близько 20 хвилин, новому предмету він приділяв не більше 5 хвилин уваги. З незнайомим самцем він провів трохи менш як 10 хвилин, а решту часу тварина була з предметом або на самоті.

В основному експерименті вирішили зосередитися на взаємодії лише з самцем. Вчені порівняли поведінку тварини у звичайних умовах і після вживання екстазі. Під дією екстазі восьминоги стали набагато соціальнішими та проводили більше з новим знайомим майжі вдвічи довше, ніж зазвичай.

Дослідження, дозволяє зробити висновок про те, що в організмі восьминога присутня ділянка, яка є аналогом людського організму, яка відповідає за участь в регуляції соціальної поведінки. Це в свою чергу може свідчити про те, що подібна регуляція у людей — еволюційно дуже давня.

Джерело: Current Biology

Категорії: World